embraer kyoto airship 1
embraer kyoto airship 1

Dürüst olmak gerekirse insanların çoğuna göre uçak ile yolculuk etmek basınçlı metal bir tüpün içinde ufacık alanlarda seyahat etmek demek. 8 haneli bilet ücretlerini ödeseniz bile belki geniş business koltuklarda seyahat edebiliyorsunuz ancak yararlandığınız doğal güneş ışığı miktarı hiçbir şekilde artmış olmuyor. Bu soruna yönelik Embraer (dünyaca ünlü Brezilyalı uçak üreticisi) yeni devrimci iç tasarımı ile adeta bilim-kurgu filmlerinden fırlamış bir uçak fikri ortaya attı.

embraer kyoto airship-2

Kyoto Airship adı verilen iç dizayn konsepti ile geniş dikey pencereli ve bol güneş ışıklı Lineage 1000 modelleri yakında havada süzülüyor olacak. Hali hazırda satılmakta olan 55 milyon dolar değerindeki Lineage 1000 modellerine uygulanmaya hazır durumdaki yeni konsept ilk müşterilerini bekliyor.

İlk siparişler gelmeye başladı

Embraer iç dizayndan sorumlu eş başkanı Jay Beever tasarım ekibinin yeni tasarımı ortaya çıkarırken geleneksel koltuklar yerine uçağın zemininde oturmak isteyen hayali bir Japon müşteri düşünerek projede ilerlediğini aktarmış.

Kyoto Airship dizaynında alçak pencere pervazları sayesinde müşterilerin dışarıyı izlerken kendilerini bir tüpün içinde oturuyor gibi hissetmeleri engellenmiş.

embraer kyoto airship-3Beever, bu işi başarabileceklerini kanıtladıklarını ve bir Lineage müşterisinin yeni iç tasarım konseptini sipariş etmesi ile projeyi gerçeğe dönüştüreceklerini söyledi.

Previous articleTesla’nın Biyosilah Savunma Sistemi Hayatınıza Yıllar Katabilir
Next articleMicrosoft’tan hareketlerinizi önceden tahmin edebilen dokunmatik ekran
Supugti Mupugti
2011 yılında THY'nin Rio de Janeiro-İstanbul seferiyle Türkiye'ye göç eden Supugti, o yıldan bu yana kodlama alanında kendini geliştiriyor. Gündüzleri mağarasında video oyun oynamaktan hoşlanan Supugti, gece yarısından sonra insan beyni yemekle meşgul oluyor. DijitalX'te basın bültenlerini ve içerik anlaşması kapsamındaki yazıları girmekten sorumludur.